Wyruszamy w niełatwą drogę Dekalogu, gdzie towarzyszyć nam będzie modlitwa o to, byśmy ukochali przykazania. 

Wprowadzenie do Dekalogu

 

I Przykazanie

Pierwsze przykazanie, najważniejsze z całego Dekalogu ujęte w niecodzienny sposób. Posłuchajcie sami!

 

II Przykazanie

II Przykazanie: Nie będziesz wzywał imienia Pana Boga swego nadaremno, to zachęta do tego, byśmy nieustannie imienia Pana Boga wzywali. To wzywanie niech będzie uświęcające, a nie grzeszne. Chcesz zrozumieć więcej, posłuchaj. Zapraszamy.

 

III Przykazanie

Kolejne przykazanie omówione przez ks. Michała podczas comiesięcznych spotkań modlitewnych "Serce w Serce z Jezusem". Tym razem kilka słów o niedzieli: Czym jest dla nas? Jak ją przeżywać? Posłuchajcie sami!

 

IV Przykazanie

W kolejnym przykazaniu ks. Michał omawia relacje i hierarchię wartości, jaką wyznacza nam Dekalog w naszym codziennym życiu w kontekście IV Przykazania "Czcij ojca swego i matkę swoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój tobie daje".

 

V Przykazanie

Dzisiaj mówimy o V przykazaniu Bożym. Co znaczy - Nie zabijaj? Jak do naszego życia odnosi się właśnie to przykazanie? Na te oraz na inne pytania dziś odpowiada nam ks. Michał. To kolejne spotkanie z przykazaniem. Zapraszamy!

 

VI i IX Przykazanie

Kontynuujemy nasze medytacje nad Dekalogiem. Specjalnie dla Was uzupełniliśmy nauczanie minionego roku formacyjnego w ramach spotkań "Serce w Serce z Jezusem". Tym razem ks. Michał omawia VI i IX Przykazanie. Zapraszamy!

 

VII i X Przykazanie

Zbliżamy się do końca cyklu nauczania nt Dekalogu. Te Dziesięć Przykazań, na które spoglądamy przez pryzmat Dobrej Nowiny, którą przyniósł Jezus, wyznaczało nasze tegoroczne medytacje. Dzisiaj siódme i dziesiąte, w których ks. Michał wyjaśnia, co znaczy "Nie kradnij"!

 

VIII Przykazanie

Ósme przykazanie, które zamyka medytacje nad Dekalogiem. Wcześniej zostały omówione Przykazania dziewiąte z szóstym i dziesiąte z siódmym, stąd właśnie ta nieco "zaburzona" kolejność. Mamy nadzieję, że ten czas z Dekalogiem, był dla was owocny.

----

Powyższy materiał audio został zamieszczony za zgodą portalu profeto.pl. 
Więcej rekolekcji można znaleźć na stronie profeto.pl.


Aliança de Misericórdia | Przymierze Miłosierdzia | PM Wolsztyn
Copyright © 2013-2017 Przymierze Miłosierdzia w Wolsztynie