Menu galeria

Rekolekcje prowadzili świeccy misjonarze ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. To wydarzenie stało się iskrą do powstania wolsztyńskiej grupy Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w Polsce.

Misjonarze pochodzą z Brazylii i stacjonują w Szczecinie. Przymierze Miłosierdzia jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych założonym w 2000 roku przez dwóch włoskich kapłanów – o. Enrique Porcu i o. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paulę. Jego statuty zostały przyjęte przez Arcybiskupa Sao Paulo Kardynała Claudio Hummes w sierpniu 2005. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Sao Paulo w Brazylii, natomiast wspólnoty i grupy Przymierza Miłosierdzia są obecne w 36 miastach w Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, we Francji, Belgii i w Polsce.

W listopadzie 2010 roku misjonarze ze Wspólnoty wraz z księdzem Piotrem Pieprzem, opiekunem grupy z Buku, spotkali się z Arcybiskupem Poznańskim - Stanisławem Gądeckim. W maju 2011 roku Przymierze Miłosierdzia zostało erygowane w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej jako Prywatne Stowarzyszenie Wiernych.

Szczegółowe informacje dotyczące wspólnoty dostępne są na stronie w zakładce wspólnota.

Kim są świeccy misjonarze można dowiedzieć się z materiału zamieszczonego na naszej stronie w zakładce wspólnota.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

sokolka


Aliança de Misericórdia | Przymierze Miłosierdzia | PM Wolsztyn
Copyright © 2013-2017 Przymierze Miłosierdzia w Wolsztynie