Formacja 2014/2015

FT16FORMOWANI W MARYI JAKO ZIARNO NOWYCH EWANGELIZATORÓW

W miesiącu maju ukazuje się postać słodkiej Matki Boga. W Brazylii, w sposób specjalny, choć zauważa się, że tradycja straciła na sile w wielu miejscach, serce Maryi jest mocnym punktem pobożności dla dzieci i powrotem osoby Maryi, przykładu dla chrześcijan.
Bez wątpliwości, Słowo Boże zaprasza do spojrzenia z podziwem na naszą Mamę: na Jej zawierzenie Bogu wobec zwiastowania anioła, w Jej służbie Elżbiecie, Jej miłosnej uwadze na weselu w Kanie, w Jej wewnętrznym oddaniu u stóp Krzyża…

Czytaj więcej...

FT15

CZY KOCHAM MOJEGO BLIŹNIEGO?

“Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością.
Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo...”
(Rz 13,8)

Dzisiaj tak wiele osób żyje zadłużonych, przytłoczonych, wyczerpanych, zubożałych z powodu długów. Żyjemy w kraju zadłużonym, ale to wszystko nie jest wolą Bożą, jest zagrywką diabła, który przyszedł, aby kraść, niszczyć, zabijać. Słowo Boże mówi nam: „nikomu nie bądźcie nic dłużni”, bo chrześcijanin to człowiek wolny!

Czytaj więcej...

FT14DUCH ŚWIĘTY JEST RADOŚCIĄ

"Radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać”. (J 16,22)
Wspólnota Przymierze Miłosierdzia narodziła się i żyje radością Ducha Świętego. Sześć lat temu zaczęliśmy to doświadczenie jako wezwanie Boga i odpowiedzieliśmy Mu z mocnym uczuciem radości i szczęścia. Ta radość stanowi część naszego życia i musi charakteryzować nasze fraternie i wspólnoty.

Czytaj więcej...

FT13

JEZUS UZDRAWIA WEWNĘTRZNIE

Jak wiemy, Święty Paweł mówi nam w Biblii o podziale egzystencji człowieka na trzy elementy: duch, psychika i ciało. Osoba jest zbudowana przez te trzy elementy, które nie mogą być rozważane osobno.
Relacja między nimi ukazuje się coraz bardziej studiując osobę, której choroby fizyczne nie mogą być rozważane, jak wcześniej, oddzielone od faktorów psychicznych i duchowych. Medycyna, psychologia, teologia patrzą, jak możemy powiedzieć, na całość osoby.
Bóg chce dojrzałej i wolnej relacji ze stworzeniem, i choroba wewnętrzna łamie tę jedność i równowagę.

Czytaj więcej...

FT12

SKRADŁAŚ MOJE SERCE JEDNYM SWYM SPOJRZENIEM

Beatriz cierpiała na poważny problem serca i czekała na transplantację. Francois kochał ją bardzo i modlił się codziennie o jej uzdrowienie. Byli narzeczonymi i chcieli się niedługo pobrać.
Niedługo przed wyznaczoną datą. Francois miał wypadek i umarł, a jego serce zostało transplantowane dla Beatriz. Dzisiaj Beatriz żyje z sercem narzeczonego.

Czytaj więcej...

FT11JEZUS OPUSZCZONY I UKRZYŻOWANY
“Wielki Post to mocny czas, który chcemy przeżyć intensywnie”.

Każdego roku Kościół zaprasza nas, by żyć w tym czasie liturgicznym, patrząc na Jezusa. On, zanim rozpoczął życie publiczne, był na pustyni, będąc kuszonym przez diabła, przygotowując się do ostatecznej mety: krzyża.

Czytaj więcej...

FT10PRAGNIENIE BOGA

“Ciebie pragnie moja dusza,
za Tobą tęskni moje ciało, jak ziemia
zeschła, spragniona, bez wody.”
(Ps 63,2b)

Czytaj więcej...

FT09NAJMNIEJSZE ZIARNO ZE WSZYSTKICH

„Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak
gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi,
czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje
i rośnie, on sam nie wie jak.”
(Mk 4,26-27)

Czytaj więcej...

FT08TAJEMNICA WIECZNEJ MŁODOŚCI

“Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko,
co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb
w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!”
(Mk10,21)

Czytaj więcej...

FT07PANIE, UCZYŃ ZE MNIE TILMĘ

“Kto słucha moich słów i wypełnia je, jest moją matką.”
(Łk 8,21)

W roku 1531 Maryja z Guadalupe ukazała się w Meksyku małemu Juanowi Diego, jako matka Boga i biednych, matka Miłosierdzia dla wszystkich cierpiących: „tutaj pragnę objawić ci całą moją miłość i moje współczucie, dać ci moją pomoc, być twoją obroną, bo jestem twoją najsłodszą matką […], pragnę ukazywać moją miłość dla tych, którzy mnie kochają, mnie wzywają i składają we mnie całe zaufanie…”

Czytaj więcej...

FT06ZJEDNOCZENI W MIŁOŚCI

“Jeśli więc jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli - jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakiś udział w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie - dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia: tę samą miłość i wspólnego ducha, pragnąc tylko jednego, a niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie...”
(Flp 2,1-3)

Czytaj więcej...

FT05PRAWDZIWY SKARB

„Królestwo niebieskie podobne jest
do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek
i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał
wszystko, co miał, i kupił tę rolę.”
(Mt 13,44)

Czytaj więcej...

FT04DROGA ŚWIĘTOŚCI:
CHWILA OBECNA
(Łukasz 12,22-32)
"Potem rzekł do swoich uczniów : « Dlatego powiadam wam : Nie troszczcie się zbytnio o życie , co macie jeść , ani o ciało , czym macie się przyodziać . życie bowiem więcej znaczy niż pokarm , a ciało więcej niż odzienie."

Czytaj więcej...


Aliança de Misericórdia | Przymierze Miłosierdzia | PM Wolsztyn
Copyright © 2013-2017 Przymierze Miłosierdzia w Wolsztynie